Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Muiden & Weesp werd een elftalfoto gemaakt van de 45+2, met Marcel, die deze week 90 gaat worden als stralend middelpunt. Toen hij echter op het veld zijn oude linksbuitenpositie dreigde in te nemen, nam de scheidsrechter M & W in bescherming door hem van het veld te sturen.
Door al deze inspanningen voor de wedstrijd, duurde het lang voor de Veteranen weer in hun gewone doen waren. Ondanks de enig aanwezige Joost op doel, slaagde M & W gevaarlijk te worden en zelfs op 0-1 te komen. Joost wendde een blessure voor en liet zich vervangen door Michel, die vervolgens niets te doen kreeg. Want de Peek, die al drie keer ontsnapt was maar op de keeper was gestuit, kreeg nu hulp van de keeper en maakte de gelijkmaker. En ineens snapte de Peek het nut van een assist en bood eerst El Capimenno en daarna JanHein een niet te missen kans.
Uiteraard werd er voor de tweede helft volop gewisseld en de Aal, die voor rust op de linksbuitenplaats stond, werd nu geparkeerd in het doel, omdat alle keepers het veld in wilden.
M & W kon het (met slechts twee wissels) niet meer bijbenen, terwijl de ene na de andere reserve van de bank kwam en bijna iedereen kwam aan spelen toe. Op Hans Poort na, die al een voorschot nam op de derde helft door zich in de rust om te kleden.
Michel (ex-keeper) scoorde op voorzet van Twan (ex-keeper). En Michel wist ook nog JanHein vrij te spelen, wat de 5-1 betekende. Tenslotte werd Eddy Raketti gelanceerd en die hield het overzicht toen Boudewijn naast hem opdook en zo het breedtepassje van Eddy kon afmaken. Daarmee was de wedstrijd wel gespeeld.
Er werd verzameld in de Ridderkamer, die Marcel had weten te reserveren voor een zeer uitgebreide nazit.
In de overgang tussen borrel en diner werd een ‘mutsje op/mutsje af’ gepresenteerd, met als titel De Koster Kennis Kwiz. De quizmaster had de vele verdiensten die Marcel heeft en had voor AFC in vragen omgezet, de winnaar zou een unieke prijs krijgen.
Marcel verklaarde achteraf dat hij de meeste antwoorden wel geweten had, maar door een listige passeerbeweging ging niet JanHein er met de prijs van door, maar wist Dick die weg te kapen. En dat was maar goed ook, want de prijs was een toespraakje van Dick en de overhandiging van een oorkonde aan Marcel: Onder luid applaus werd Marcel tot het eerste (en enige) erelid van de 45+2 benoemd.
Marcel dankte en wees op het bijzondere karakter van dit team, dat weliswaar van samenstelling verandert, maar de saamhorigheid hooghoudt. Een reden voor hem om te verklaren dat we nog lang op hem mogen rekenen, wat opnieuw met applaus beloond werd.
Met dank aan Tom Poederbach, die de hoogtepunten wist vast te leggen en aan Astrid die ervoor zorgde dat eten en drinken uitstekend verzorgd waren.
@F