Rijnsburgse Boys - AFC verslag

AFC 1 seizoen 2026-2027

AFC AL SNEL KOPJE ONDER IN RIJNSBURG

 Op Sportpark Middelmors gingen The Reds roemloos ten onder. Net als vorig seizoen was Rijnsburgse Boys met 3-0 te sterk. Dit keer stond een zwak spelend AFC al na zes minuten met 2-0 achter, tweemaal uit een corner van de Uien. Gedurende de gehele wedstrijd waren de Rijnsburgers de baas op het veld, heel veel kansen leverde het overwicht echter niet op. Pas in de 62e minuut viel de derde treffer na een blunder in de AFC-defensie. Door dit resultaat tuimelde de ploeg van Chedric Seedorf van de zesde naar de elfde plaats. Gelet op het zware programma in de komende weken dient ons aller eerste dus snel een flinke stap extra te zetten.

 Vanmiddag ontmoeten we Rijnsburgse Boys, dat de competitie niet al te best is begonnen.
Eén punt uit drie wedstrijden dus, maar grote zorg is er nog niet bij de Uien want het duel in Groesbeek bood veel perspectief. De geel-zwarten speelden een prima wedstrijd tegen een titelkandidaat en hadden heel lang zicht op een overwinning, die zeer verdiend was geweest. AFC heeft na drie wedstrijden vijf punten meer dan de ploeg van trainer/coach René van der Kooij, door overwinningen op GVVV en Rohda Raalte. De openingswedstrijd tegen Kloetinge ging verrassenderwijs verloren. Al met al staat AFC op een zesde plaats, dit in het besef dat de sterkere tegenstanders nog moeten komen. En hoewel Rijnsburgse Boys nu bijna onderaan staat kunnen we ervanuit gaan dat de topclub uit de Gemeente Katwijk deze competitie mee gaat doen om de prijzen. Veel hangt af van de vraag of de Uien erin geslaagd zijn om het vertrek van topscorer Mark van der Weijden en de geweldige middenvelder Jeroen Spruijt op te vangen. Dat zou zo maar kunnen. Spits Jeffrey Buitenweg, die de overstap van Sportlust ’46 maakte, heeft deze competitie al drie keer gescoord, de aanvallende middenvelder Kyan Lever, vorig seizoen nog actief bij Telstar, maakt een goede indruk in Rijnsburg.

Het gaat vanmiddag om een belangrijke wedstrijd. De Uien willen per se voor het eerst winnen in deze competitie, anders wordt de achterstand op regerend kampioen Quick Boys mogelijk al wel erg groot. The Reds gaan natuurlijk ook voor het maximale resultaat, drie punten meer dan afgelopen seizoen toen met 3-0 kansloos verloren werd op Sportpark Middelmors. Een flinke uitdaging dus voor Chedric Seedorf, die ook vandaag niet kan beschikken over keeper Daniël Nolet, de verdedigers Dani Brussee, Indy Lee, Bruce Lücke, Gévero Markiet en Guus van Weerdenburg en de middenvelders Noa Benninga, Anwar Bensabouh en Milan Klopper. Gelukkig is er sprake van een brede selectie en kan worden geput uit een sterk O21 team. Zo maakt de 20-jarige Jason Kruydenhof vandaag zijn debuut in de basis als linkervleugelverdediger. In de aanval beginnen, en dat is geen verrassing, Delano Gouda, Floris van der Linden en Radjenio Fonseca, geruggesteund door onze nummer tien Splinter de Mooij.

Het is mooi weer als de bal gaat rollen na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Daan Schaper. We spelen op natuurgras en dat is toch echt anders dan we gewend zijn. In ieder geval kiest Rijnsburgse Boys direct de aanval en mogen de Uien al snel de eerste corner nemen, die door Floris van der Linden over onze doellijn wordt weggekopt. Weer neemt Ilias Kariouh de corner die door Jeffrey Buitenweg via de paal ongehinderd in het net wordt gekopt. Hoe is dat mogelijk? De topscorer van de Uien staat ter hoogte van de penaltystip volledig vrij en heeft de hoek voor het uitkiezen. Bizar! Hoe dan ook staan de geel-zwarten na 4 minuten met 1-0 voor.

Het wordt nog erger. Na een snelle aanval over rechts mag de thuisploeg twee minuten later weer een corner nemen, nu van de andere kant. Mitch van Kempen, ooit bij AFC actief, draait de bal goed in en Kyan Lever kopt de bal tegen de touwen, keeper Gijs van Zetten is er net te laat bij. 2-0 en de wedstrijd lijkt na een minuut of zeven al bijna beslist. In het vervolg van de eerste helft dringen de Rijnsburgers af en toe flink aan en zijn de duels tussen de uitblinkende Kariouh en Micrle Elstak het aanzien meer dan waard. Bij iedere corner van de Uien houden we ons hart vast, maar gelukkig krijgen captain Timo Letschert en Gijs van Zetten steeds meer grip op de indraaiende ballen. Onze aanval laat zich af en toe zien op de geel-zwarte helft, maar echt gevaarlijk wordt het niet. Een vrije trap van Gyvani de Jager verdwijnt in de 32e minuut in de muur, de eerste AFC-corner laat zich na een half uur later noteren. Na 46 minuten eindigt de eerste helft met een 2-0 stand in het voordeel van de Uien, ook omdat Gijs een lastig schot van Buitenweg goed weet te stoppen.

Wat kan AFC in de tweede helft doen aan de achterstand? Aanvallend is er veel meer nodig om de stugge verdediging van Rijnsburgse Boys in de problemen te brengen, zo veel is wel duidelijk. De vleugels worden onvoldoende benut om Floris in stelling te brengen, de slag op het middenveld laat zich moeilijk winnen met een numerieke minderheid. Alles afwegend begint Chedric Seedorf de tweede helft toch met dezelfde elf, die goed beginnen. Al snel krijgt Delano Gouda, na een mooie pass van Radjenio Fonseca, tot tweemaal toe de kans om te scoren, maar Daan Waalraven weet samen met keeper Tobias van der Kleij, het Rijnsburgse doel schoon. Van der Kleij, die de tegen De Treffers de zwaar geblesseerde Wesley Zonneveld vervangt, speelt sowieso een prima wedstrijd. Het staat nog steeds 2-0, een doelpunt van AFC kan de wedstrijd nog steeds op z’n kop zetten, maar het spelbeeld is er niet naar. Rijnsburgse Boys is sterker en krijgt enkele mogelijkheden om de score verder te laten oplopen. Bovendien is Splinter de Mooij, die afgelopen dinsdag nog de doelpunten maakte in de bekerwedstrijd tegen Be Quick 1887, geblesseerd uitgevallen. In de 62e minuut is het raak voor de Uien als Kariouh een vrije trap van grote afstand in de bovenhoek schiet. De bal is niet hard, lijkt goed houdbaar voor onze keeper, maar glipt toch door zijn vingertoppen in het net. Wat een pech! Het is 3-0, de wedstrijd is definitief beslist. Even later is Gijs weer bij de les bij een hard schot van Younes Tufi, die hij met een flitsende reactie weet te stoppen. De wedstrijd is er inmiddels niet aantrekkelijker op geworden. Er wordt aan beide kanten volop gewisseld, de sfeer in het veld is er bepaald niet op vooruit gegaan. Een schermutseling ter hoogte van de dugouts en heel wat gele kaarten onderstrepen dat. Sven Ederveen moet na twee gele kaarten wegens praten in de slotfase het veld verlaten. AFC speelt in de slotfase met o.a. de aanvallers Tyro Nimmermeer en Joyce Nsingi, maar deze versterking op de flanken komt te laat. Als scheidsrechter Schaper voor het laatst fluit gaan de handen bij de Rijnsburgers de lucht in, de eerste competitiezege is een feit. Voor AFC is het een bittere pil. Op de 3-0 nederlaag valt helemaal niets af te dingen. Het is hopen op een beter vervolg in de komende wedstrijden. Te beginnen aanstaande zaterdag tegen HHC Hardenberg.

De ene wedstrijd is de andere niet, dus hopen we tegen HHC op een ommekeer en een mooie uitslag. Vorig seizoen werd thuis gewonnen van het andere Oranje. Ondanks al het blessureleed is er genoeg snelheid in de selectie om onze aanval te laten renderen. Wie niet waagt wie niet wint. Succes!

Machiel van der Woude

  Opstelling AFC: Gijs van Zetten, Mircle Elstak (66’ Sven Ederveen), Luc van der Graag, © Timo Letschert, Cody Claver (79’ Chesron Oostwoud), Jaydon Kruidenhof, Gyvani de Jager, Splinter de Mooij (54’ Ties Hovenkamp), Radjenio Fonseca, (79’ Joyce Nsingi), Floris van der Linden (66’ Tyro Nimmermeer) en Delano Gouda.

Voor  de doelpunten in de TV samenvatting klik hier