Eregalerij

In de AFC Eregalerij zijn personen opgenomen die zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt voor de vereniging. Men onderscheidt: overleden Erevoorzitters, (overleden) Ereleden, (overleden) Leden van Verdienste en Mr. Henne Boskamp Nobelprijs leden. Daarnaast zijn in de lijst opgenomen de (overleden) Ridders (personen die minimaal 50 jaar lid zijn) en leden van de Zilveren Ploeg (minimaal 25 jaar lid). In onderstaande lijst vindt men eveneens de Speler van het jaar vanaf 1974.

Eregalerij

(jaartal geeft datum van benoeming aan)
Overleden Erevoorzitters:
1926 G.N. Scheepens 1972 G.H.H. Kappelhoff
.
Overleden Ereleden:
1904 J.Th. ter Veer 1932 A.F. de Vilder 1970 C. van Peperzeel
1905 H.A. Brass 1935 D.J. Bessem 1970 H.O. van Rijn
1905 G.N. Scheepens 1938 J.J.C.M. Lungen 1972 C. Kerker sr
1907 B. Schrage 1945 N.A. Scheepens 1975 J.L. van Dijk
1909 W. van Amstel 1948 A. Mets 1975 A. Waayer
1915 A. van Seventer 1950 A.P.J.H. Eysvogel 1976 D.J.F. Hermens
1915 P.H.Vermeulen 1950 J.F.R. Nestelroy 1985 S. van Gelder
1915 J.C.A. van Ooy 1953 Jb. van Nek 1991 R. Akkerman sr.
1916 A.J.J.M. van Gessel 1955 J.N. Holtzappel 1995 D.L. v.d. Klaauw
1921 W.G.M. Köhler 1957 G.Th. van Nigtevegt 2005 Chr. Schröder
1924 J.F. Scheepens 1960 E.W. v. Teunenbroek 2007 B. Neseker
1925 I.H. Galavazi 1962 G.H.H. Kappelhoff 2011 W. Adriaansz
1925 J.G.M. Bosch 1970 W.G. Staats
1929 A.P. Bos 1970 J.H. Wijnand
.
Ereleden:
1975 A. van Soomeren 2003 G.A. van Caspel 2019 J.H. Bijlsma
1990 M.L. Koster 2008 E. Geluk 2020 R.M. Koster
1995 Joh. de Bie 2013 M.A. van der Woude 2022 N. van Ommeren
1995 K. Gehring 2017 H.G. Elias 2023 A. Westerhof
1998 R.E. Duis 2018 H.A. de Wijs
.
Overleden Leden van Verdienste:
1952 G. H. Hauber 1963 C.F. de Vilder 1981 Chr. Schröder
1953 G.Th. van Nigtevegt 1963 S. de Waal 1985 A.G. Glas
1955 J. á Cohen 1963 W.G. Staats 1985 J. Benoni
1955 J.H. Esser 1963 C. van Peperzeel 1985 P. Roosenschoon
1955 J.L. v.d. Voort 1966 A. v.d. Valk 1989 J.L. Slaap
1955 J.H. Wijnand 1967 J.T. Steensma 1990 W.F. de Boer
1957 M. de Bruin Mzn. 1970 J. Hurwits 1990 A. Rimini
1958 M. de Granje 1970 M. Gerrits 1990 B.J. Slaap Sr
1958 G. Stallmann 1971 A. Waayer 1992 C.G. Jochems
1963 S. de Boer 1972 W. Brusse 1992 G. Trebert
1963 G. H. Elserman 1972 C.J.D. Sierhuis 1995 H. van der Jagt
1963 C. Kerker sr 1975 W. Adriaansz 1995 H.W. v. Teunenbroek
1963 J. Meyer jr. 1975 T. ten Oosten 1996 H. de Bie
1963 J. Prent 1975 C.A. Quint 2002 B. Neseker
1963 J. Roodenburgh 1981 J.L. Bonnet 2015 W.G. Ringe
.
Leden van Verdienste:
1970 Joh. de Bie 2000 M.A. van der Woude 2014 W. Crouwel
1975 R.E. Duis 2002 J.H. Bijlsma 2016 M.J. Flam
1975 B. Wildeboer 2002 R.H.A. van Dijk 2017 N. van Ommeren
1977 F.H. Haubrich 2005 F. Jüch 2017 P.M. Reddering
1980 M.L. Koster 2006 J.F. Draisma 2018 W. Westerhof
1985 K.A. Baarschers 2006 H.G. Elias 2019 B. Honsdrecht
1986 H.A. de Wijs sr. 2008 A.Z. Vroege 2020 B.J. Duis
1995 G.A. van Caspel 2009 A. Westerhof 2020 L.W. Hekster
1995 J. Mulder 2010 S.J. Woldringh 2020 B.J. Speelman
1996 J. van Gelder 2012 R.M. Koster 2023 F.H. Reddering
1997 E. Geluk 2013 H.J. Kottmann 2024 E.P. Knüpfer
.
De AFC Nobelprijs, vanaf 1989 de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs: 
1929 D.J. Bessem 1960 A.J. Bos 1993 H. van der Jagt
1930 N. Neseker 1961 H.W. v. Teunenbroek 1994 W.J. Crouwel
1930 J Buijs 1961 B.J. Slaap sr. 1995 J. Beerman
1931 W.C. Köhler 1962 C. van Peperzeel sr. 1995 T. Boonstra
1931 F.C. van Dijk 1963 H. Timmerman 1996 R. Anderson
1932 I.H. Galavazi 1964 R. Akkerman sr. 1996 E. Somers
1932 J.J.C.M. Lungen 1965 W. Bückert 1997 F. Laarhoven
1933 A P. Bos 1966 J.N. Holtzappel 1998 P. v.d. Meent
1933 W. Brusse 1967 B. Wildeboer 1998 H.G. Elias
1934 G. Kromschröder 1968 C.J.D. Sierhuis 1999 J. Koomen
1934 E.J. Rood 1969 H.O. van Rijn 2000 J.F. Draisma
1935 J.H. Wijnand 1970 Chr. Schröder 2001 R. Voskamp
1936 W.C. Raamsdonk 1971 N. Leloux sr. 2002 J. Verhagen
1937 A.P.J.J. Eijsvogel 1972 C. Kerker sr. 2003 D.L. van der Klaauw
1938 J.J.C.M. Lungen 1972 G. van Dijk 2004 D. Bakker
1939 B.P Bonkink 1973 Th. van Emden 2004 N.J. Grosze Nipper
1940 J.H. Esser 1974 A. Kulkens 2005 P. Brans
1941 J.F. Nestelroy 1975 F.H. Haubrich 2006 D.A. Speelman
1942 J.M.H. Broeksmit 1976 W. van Vliet 2007 Q. Abeln
1943 B. Dorlas 1977 A. Rimini 2008 T.H. Timmerman
1944 C. Emeis 1978 P. van Ruyven 2009 H.L. Fritzsche
1945 D.J. Bessem 1979 A.J. Brokmann 2009 A. Springer
1946 M.C. van Trigt sr. 1980 P. Roosenschoon 2010 A.J. Wijnand
1947 H.F. v.d. Hurk sr. 1980 A.O. van Raalte 2011 J.H. Bijlsma
1948 niet uitgereikt 1981 J. van Gelder 2012 W.F. de Boer
1949 S. de Waal 1982 K.A. Baarschers 2013 Mw. P. de Hond
1950 G.Th. van Nigtevegt 1983 J W. Ridderikhoff 2014 D.L. Hurwits
1951 J.N. Holtzappel 1984 M.S. Kinsbergen 2014 B. Rachman
1952 J.P. Hofstee 1985 J.L. van Dijk 2015 B.J. Duis
1953 J. á Cohen 1986 K.G. Prior 2016 S.P. Menzo
1953 W. v.d. Marel 1986 H. de Bie 2017 H. Honsdrecht
1954 E.W. v. Teunenbroek 1987 K. Gehring 2018 F. Keijzer
1955 W.G. Staats 1988 H.J. Boskamp 2019 J. Brussee
1956 J.D. Scheepstra 1989 E.F. Seunke jr. 2020 A. Peters
1957 B.P. Bonkink 1990 N.S. Hekster 2021 Niet uitgereikt
1957 D.J. Disselkoen 1991 Mw. J. Bonnet-Berk 2022 R. Post
1958 C. Kerker sr. 1992 R.E. Duis 2023 T.N. Poederbach
1959 M. Gerrits 1993 J.L. Bonnet 2024 J. Hazel
1959 P. v. Velden Erdbrink
.
Overleden AFC-ridders:
1947 J.C.A. van Ooy 1982 A. van de Valk 1998 J.N. Holtzappel
1949 J.F. Scheepens 1982 P.G. Verhaaf 1998 H.L. Rooze
1958 P. Helmig 1982 L.S. Nijdam 1998 G.J.N. Wijnand
1959 I.H. Galavazi 1982 H.F. Stallmann 1999 H. de Groot
1963 J.P. Hofstee 1982 J.L. van der Voort 1999 A. Reddering
1963 S.L. Wit 1983 N.J. Bijl 1999 J. Wildschut
1964 J.G. Börnemann 1983 G. Burger 2000 C. Bouwens
1967 A.J.J.M. van Gessel 1983 F.J. van Dijk 2000 C.P.W. Colijn
1967 J.J.F. van Gessel 1983 B. Dorenbos 2000 H. Honsdrecht
1969 Jb. van Nek 1983 F.W. Heineman 2000 Chr. Schröder
1969 J.H. Wijnand 1983 P. Mieghout 2001 B.J. van den Bergh
1969 M.C. van Trigt sr. 1984 H. van de Bosch 2001 J.L. van Dijk
1969 A.G. Knopper 1984 L.N. Kalsbeek 2003 W. Adriaansz
1969 C.E. Alandt 1984 J.J. Spelter 2003 R.F. Domhof
1969 J.C. Oost-Indië 1984 D. Cijfer 2003 W.A. van Oort
1971 W. Brusse 1984 J.N. Hannema 2003 G.J. van Poorten
1971 G.H.H. Kappelhoff 1984 J.F. Bakker 2003 T. Swart
1971 N. Neseker 1984 L. van Kranendonk 2003 C.G. Tromp
1971 G.D. Breethoff 1984 J. Meijer 2004 H. de Bie
1972 A. Mets 1985 G.T. Nijman 2004 G.W. Endel
1974 D.J. Bessem 1986 W.F. Brommelcamp 2004 H.L.C. Geluk
1974 G.J. Bosch 1987 O. Sterman 2004 E.L. Janus sr.
1974 J.H. Kuhlwilm 1988 M. Gerrits 2004 R.S. Prins
1974 J.A. Tacke 1988 N. Leloux sr. 2005 J.H. Lans
1975 H.O. van Rijn 1988 T. Wiggemansen 2005 J.J. Lonnee
1975 W.G. Staats 1989 A. Rimini 2005 T.J. Nooij
1975 R. van Nek 1990 G.A. Graanboom 2006 J. Hendriks
1975 W. Neseker 1990 A. Kraal 2006 R. Leeser
1976 H. v.d. Grampel 1991 C.A.Quint 2006 H. Loonstijn
1976 J.F. Scheepens 1992 C. Geluk 2006 P. Roosenschoon
1976 J. Snelleman 1992 G. Horn 2006 B.J. Slaap
1976 W. van de Brink 1992 N. Kalsbeek 2007 W.F. de Boer
1977 D. Spits 1992 P. Meyer 2007 J. Mellegers
1978 J. van Koperen 1992 J. Tj. Steensma 2007 R.F. Reddering
1978 H.J. Weverink 1993 R. Akkerman sr. 2007 J.L. Slaap
1980 W. van Dijkhuizen 1993 Th. van Emden 2009 H.L. Fritzsche
1980 P. Nauta 1993 P. van Ruyven 2010 T.A. van Broekhuizen
1980 J.E. Stahl 1993 H.W. van Teunenbroek 2010 E.F. Seunke
1980 A. Waayer 1993 L. Woudstra 2010 R. Susan
1981 B.P. Bonkink 1994 J.A. Vermeulen 2011 R. Hoogendoorn sr.
1982 D.J.F. Hermens 1995 J.A. Galavazi 2012 W.G. Ringe
1982 A. de Jong 1995 C Kerker sr. 2013 C. den Braven
1982 C.P.W. Thonus 1995 R.H. Molenaar 2014 E. Huisman
1982 C.H. Kleijn 1995 H. Woudstra 2015 W.R. Minor
1982 F. Nesvadba 1996 H.J. van Weelde 2015 L.J. van Mierlo
1982 G.Th. van Nigtevegt 1997 H.P. van den Bergh 2017 H.C Cruyff
1982 T. van Nigtevegt 1997 B. Neseker 2021 K.J. van Osch
1982 C. van Peperzeel 1997 D.G. Perton
1982 J. Suurbeek 1997 P. Vaal
.
AFC-ridders (50 jaar of langer lid):
1993 A. van Soomeren 2011 J. van Gelder 2017 F.C. Jüch
1993 K.J. van Stuyvenberg 2011 E. Geluk 2017 D.J. Huisman
1994 H.A. de Wijs sr. 2011 M.S. Kinsbergen 2017 J. Parsser
1994 J.C. Vogel 2011 H.E. Polak 2017 A. van den Bor
1995 M.M. de Bruin 2011 K. Baarschers 2017 E.J. Swaab
1997 M.L. Koster 2011 T.M. Visser 2018 E.G.E. Bouman
1999 R.E. Duis 2012 D.L. Hurwits 2018 M.J. Huisman
2000 J. de Boer 2012 F.H. Haubrich 2018 A.Z. Vroege
2001 Joh. de Bie 2012 J. Bouwhuis 2018 F.H. Berrier
2001 E.D. Ohm 2013 R. Böhne 2018 R. Gans
2003 G. Smit 2014 K. Boijenk 2019 F.R.A. Bouman
2003 R.V. Mathijse 2014 J.B. van Broekhuizen 2019 G.J. de Rooij
2004 J.F. Draisma 2014 F. Gehring 2020 J.H. Coorengel
2004 A. Kulkens 2014 K. Gehring 2020 H.A. Drenkelford
2004 D.A. Speelman 2014 P. Gehring 2020 A.C.J. Böggemann
2005 F.H. Reddering 2014 P.B. Koster 2021 W.B. de Ridder
2005 R.J. Ridderikhoff 2014 A.E.A. Landman 2021 H.R. Steinvoorte
2006 H. Dik 2014 J. Mulder 2021 S.J.A.L. Woldringh
2006 C. Wiggemansen 2014 B. Rachman 2022 A. Anderiesen
2007 W. Amesz 2014 W.M. Vos 2022 M. Dukker
2007 A. Balk 2014 B.H. Wegter 2022 J. Roedema
2007 G.A. van Caspel 2014 J. Parson 2022 E.P.R. Spee
2007 P.N. van der Heydt 2015 M.R. van Doesburg 2023 K. de Graaf
2007 J.C. Kemna 2015 HJ.J. Gamelkoorn 2023 B. van der Klaauw
2007 H.L.D. Rodenburg 2015 F. Laarhoven 2023 G. van der Klaauw
2007 N. Leloux 2015 R. van Ommeren 2023 M. Roedema
2008 C. Kerker 2015 W.F. van den Bor 2023 D. Visser
2008 R.G. Oud 2016 H.J. Kottmann 2024 J.W. Bronwasser
2009 L.A. Hertz 2016 R.J. Sarfaty 2024 H.G. Elias
2009 H.D. Kappelhoff 2016 B. Leeser 2024 B. Honsdrecht
2009 J.J.A. Onsman 2017 R. Akkerman 2024 I.J.I. Niehe
2009 B.D.M. Roode 2017 R.H.A. van Dijk 2024 B.J. Speelman
2010 T.H. Timmerman 2017 H. Dukker 2024 H.A. de Wijs jr.
.
Zilveren Ploegers  (minimaal 25 jaar lid):
1967 A. van Soomeren 1994 F.R.A. Bouman 2010 E.H. Ludwig
1968 K.J. van Stuyvenberg 1994 B. Leeser 2010 M.A. van der Woude
1968 M.M. de Bruin 1994 G.J. de Rooij 2011 B. van Gelder
1969 H.A. de Wijs sr. 1995 H.A. Drenkelford 2011 E.G. Neter
1969 J.C. Vogel 1995 J.H. Coorengel 2011 G. Hogers
1972 M.L. Koster 1996 J.W. Bronwasser 2011 M. Koster
1973 R.E. Duis 1996 S.J. Woldringh 2011 M.J. Reddering
1976 E.D. Ohm 1996 W.B. de Ridder 2011 R. Gehring
1976 Joh. de Bie 1997 A. Anderiesen 2012 J.A. Dol
1977 C. Wiggemansen 1997 M. Dukker 2012 R. Pekel
1977 D.L. Hurwits 1997 E.P.R. Spee 2012 P.S. Vischjager
1978 G. Smit 1997 J. Roedema 2012 R. Hoogendoorn jr.
1978 R. Mathijse 1998 B. van der Klaauw 2013 M.J.P. Blokland
1979 A. Kulkens 1998 G. van der Klaauw 2013 R. Groenteman
1979 J.F. Draisma 1998 D. Visser 2013 B. Heesen
1979 R.J. Ridderikhoff 1998 M. Roedema 2013 R.M. Koster
1979 D.A. Speelman 1999 B. Honsdrecht 2013 P.J. Sandberg
1980 F.H. Reddering 1999 F.C. Jüch 2013 F.J. Schröder
1981 H. Dik 1999 H.A. de Wijs jr. 2014 M. de Hond
1981 H.L. Rodenburg 1999 H.G. Elias 2014 A.R. Thomas
1981 W. Amesz 1999 I.J.I. Niehe 2015 P.J. Brans
1982 A. Balk 2000 E.M. Meijer 2015 P.W. van Essen
1982 G.A. van Caspel 2000 J.H. Bijlsma 2015 B. Gehring
1982 N. Leloux 2000 J.H. Hulst 2015 J.W. van der Linden
1982 P.N. van der Heydt 2000 K de Graaf 2015 H.J. Luske
1982 R.G. Oud 2000 M. de Hond 2016 S. van Straten
1983 J.J.A. Onsman 2000 M.G.J. van de Meent 2016 R. Verbruggen
1984 L.A. Hertz 2000 M.J. Flam 2017 B.J. Duis
1984 H.D. Kappelhoff 2000 R.L.P. Ritz 2017 J. Duis
1984 J. de Boer 2001 A. Springer 2017 Th. Heemskerk
1984 J.C. Kemna 2001 H.E. Bierman 2017 G. Smits
1984 H.E. Polak 2001 D.H.J. Bijlsma 2017 J. Springer
1984 B.D.M. Roode 2001 J. Brouwer 2017 L. Stam
1985 J. van Gelder 2001 L.W. Hekster 2017 R. Stefels
1985 T. Timmerman 2001 M.P.G. de Wijs 2017 E.R. Tular
1986 E. Geluk 2001 N.O. van Ommeren 2017 D. Westerhof
1986 K.A. Baarschers 2001 S.H. Bierman 2017 J.G. Zebeda
1986 M.S. Kinsbergen 2002 A.J. Wijnand 2018 T. van Kampen
1986 R. Böhne 2002 B.J. Speelman 2018 F.T. Kloes
1986 Th.M, Visser 2002 C.H. van Duyvenbode 2018 J.J. van Leijenhorst
1986 B.H. Wegter 2002 D.R. de Wit 2018 N. Ockhuysen
1987 J. Bouwhuis 2002 J. Turfkruier 2018 M.A. Polling
1987 F.H. Haubrich 2002 J. Walker 2019 F. Keijzer
1987 K. Boyenk 2002 R. van Ommeren 2019 U.J. Landvreugd
1987 M. Kinsbergen 2002 R. van Straten 2019 B. Nihom
1888 C. Kerker 2003 A. van den Bor 2019 M. Parsser
1988 B. Rachman 2003 B.C. van der Glas 2019 J. Singels
1988 J. Mulder 2003 E. Smit 2019 D. Weinstein
1988 P.B. Koster 2003 J. Pluim 2021 L. Bianchi
1988 W.M. Vos 2003 P.W.J. v. d. Dungen 2021 M.W.C. Blokland
1989 J.B. van Broekhuizen 2003 D.P. Bijlsma 2021 D.Cohen
1989 F. Gehring 2004 N.J. Grosze Nipper 2021 E.J. Euwes
1989 K. Gehring 2004 P.M. Reddering 2021 J.R. Huiman
1989 P. Gehring 2004 C. Thomas 2021 S.H. Pique
1989 A.E.A. Landman 2005 A. Tenniglo 2021 R. Post
1989 J. Parson 2005 F. ten Nijenhuis 2021 W.H. Zoethout
1990 F. Laarhoven 2005 M.R. van Ommeren 2021 P. de Waal
1990 H.J. Gamelkoorn 2005 N.S. Hekster 2022 N. van Kampen
1990 M.R. van Doesburg 2005 T. Husers 2022 B. Koster
1990 W.F. van den Bor 2005 A.J.A. v. Broeckhuijsen 2022 A. Leons
1991 H.J. Kottmann 2005 W.J. Crouwel 2022 J. Leijssenaar
1991 R.J. Sarfaty 2006 R. Groenteman 2022 M. Oldenhof
1992 D.J. Huisman 2007 J.B.M. de Moor 2022 J. Swart
1992 F.H. Berrier 2007 R. van de Meent 2022 J. Tugendhaft
1992 H. Dukker 2008 A.H.P. Peters 2022 R. van der Waals
1992 J. Parsser 2008 M. de Metz 2022 M.S. van Driest
1992 R. Akkerman 2008 T. van Seggelen 2023 J. Akkerman
1992 R.H.A. van Dijk 2009 A.C.J. Böggemann 2023 D.P. Bijlsma
1992 E.J. Swaab 2009 R.W. Limburg 2023 M.L. van Doesburg
1993 A.Z. Vroege 2009 H.R. Steinvoorte 2023 M.J.H. Loonstijn
1993 M. Huisman 2009 R.E. Mantel 2023 E. Rengers
1993 E.G.E. Bouman 2010 A. Westerhof 2023 P. Scholten
1993 R. Gans 2010 C.G. Wijdoogen 2023 M.V. Temminck
.
Speler van het jaar:
1974-1975    Bas Rachman 1999-2000    Roy Tular
1975-1976    Kees Gehring 2000-2001    Erwin Smit
1976-1977    Rob Mathijse 2001-2002    Robert Gehring
1977-1978    Frans van den Bor 2002-2003    Joey Esionye
1978-1979    Nico Leloux jr. 2003-2004    Edwin van Holten
1979-1980    Edwin Geluk 2004-2005    Hans Geerlings
1980-1981    Willem de Ridder 2005-2006    Said Moumane
1981-1982    Michael Berman 2006-2007    Laurens Bianchi
1982-1983    Eddy Meijer 2007-2008    Sjoerd Jens
1983-1984    Ernst Seunke 2008-2009    Mendel Witzenhausen
1984-1985    Cees Thomas 2009-2010    Raymon van Emmerik
1985-1986    Wim Lenglet 2010-2011    Laurens Samsom
1986-1987    Fred ten Nijenhuis 2011-2012    Mike Derlagen
1987-1988    Rob Ouderland 2012-2013    Kerwin Hartman
1988-1989    Rokus Hoogendoorn 2013-2014    Pepijn Kluin
1989-1990    Fred Berrier 2014-2015    Magid Jansen
1990-1991    Peter van Essen 2015-2016    Marien Willemsen
1991-1992    Orlando Patrick 2016-2017   Jonathan Richard
1992-1993    René Franken 2017-2018   Derre Kwee
1993-1994    Nick van Rossum 2018-2019   Melvin Grootfaam
1994-1995    Meindert Huisman 2019-2020   Johan Kulhan
1995-1996    Roy Beukenkamp 2020-2021   Niet uitgereikt
1996-1997    Frank Keijzer 2021-2022   Dalian Maatsen
1997-1998    Mark Janssen 2022-2023   Cody Claver
1998-1999    Joey Zebeda 2023-2024   Splinter de Mooij