Amsterdam Girls Cup – The Final 8

Amsterdam Girls Cup – The Final 8

Het onofficiële Nederlands Kampioenschap voor meidenvoetbal op AFC

Op zondag 14 juni vormde sportpark Goed Genoeg het decor voor de Amsterdam Girls Cup – The Final 8.

Tijdens deze prestigieuze finaledag kwamen de beste teams uit de MO15 Hoofdklasse en MO17 Divisie bijeen voor een toernooi dat inmiddels geldt als het onofficiële Nederlands kampioenschap voor het meidenvoetbal.
Met deelnemende teams uit verschillende regio’s van Nederland, een hoog sportief niveau en uitstekende omstandigheden kende de dag alles wat een  top voetbal evenement mag kenmerken. Alleen de sterkste ploegen van het seizoen ontvingen een uitnodiging voor deze eindronde, waarin niet alleen werd gestreden om de prijzen, maar ook om nationale erkenning binnen het meidenvoetbal.

MO15 Hoofdklasse: voetbal van het hoogste niveau.

In de MO15 Hoofdklasse werd vanaf de eerste wedstrijd duidelijk waarom deze teams tot de nationale top van hun leeftijdscategorie behoren. Technische vaardigheid, tactische discipline en een grote mate van strijdlust vormden de rode draad gedurende het toernooi.

Acht teams streden in twee poules om een plaats in de knock-outfase. De wedstrijden kenmerkten zich door een hoog tempo en een uitstekend niveau, hetgeen resulteerde in een aantal spannende ontmoetingen waarin de beslissing vaak pas in de slotfase viel.

De finale bracht een aantrekkelijk affiche tussen Quick Boys uit Katwijk en gastvereniging AFC. In een wedstrijd die volledig voldeed aan de verwachtingen trok AFC uiteindelijk aan het langste eind en mocht de beker in ontvangst nemen.
De titel vormt een bekroning op een uitstekend seizoen voor de ploeg en haar staf onder leiding van hoofdcoach Samantha Bon, die ook komend seizoen verbonden blijft aan het team. De overwinning was verdiend en onderstreept de sterke ontwikkeling die deze selectie het afgelopen jaar heeft doorgemaakt.
Kampioen MO15 Hoofdklasse: AFC, Quickboys, Roda’23. Gefelicteerd dames met mooie resultaat!

MO17 Divisie: kwaliteit en sportieve strijd

Ook in de MO17 Divisie werd het aanwezige publiek getrakteerd op aantrekkelijk en competitief voetbal. De speelsters combineerden fysieke kracht met tactisch inzicht en lieten zien hoe sterk het Nederlandse meidenvoetbal zich blijft ontwikkelen.

Gedurende de dag volgden meerdere spannende wedstrijden elkaar in hoog tempo op. De halve finales boden volop spektakel, penaltie series en vormden de opmaat naar een finale tussen het jonge en talentvolle AFC en het ervaren team van Sparta Rotterdam.

AFC, gecoached door Sanne Oliemans, maakte gedurende het toernooi indruk met verzorgd en aanvallend voetbal, maar in de finale bleek Sparta uiteindelijk de meest stabiele ploeg. Na een lange en intensieve toernooidag wist Sparta de beslissende wedstrijd met 1-0 naar zich toe te trekken en zich terecht tot winnaar van de MO17 Divisie te kronen.
Kampioen MO17 Divisie: Sparta Rotterdam, AFC, NEC Nijmegen Wij feliciteren Sparta van harte met deze prestatie.

Dankzij de inzet van vrijwilligers, scheidsrechters, medewerkers, horeca, en deelnemende verenigingen verliep het evenement vlekkeloos en kreeg het seizoen een finale die het verdiende. AFC heeft zich hiermee niet alleen sportief, maar ook organisatorisch opnieuw onderscheiden als een belangrijke club binnen het Nederlandse meidenvoetbal.

Vooruitblik: Internationaal MO17 dames toernooi.

Op zondag 23 augustus organiseert AFC wederom één van de meest toonaangevende internationale U17-meidentoernooien van Nederland.

Tijdens dit evenement zullen zestien vooraanstaande clubs uit Nederland, België, Duitsland en Engeland deelnemen aan een dag vol internationaal topvoetbal.
Deelnemende clubs aan deze Champions League waardige dag zijn:

  • AFC
    ● Ajax
    ● AZ
    ● PSV
    ● Hera United
    ● FC Utrecht
    ● PEC Zwolle
    ● Club Brugge
    ● Standard Luik
    ● OH Leuven
    ● Borussia Dortmund
    ● Borussia Mönchengladbach
    ● VfL Wolfsburg
    ● SGS Essen
    ● Brighton & Hove Albion
    ● Queens Park Ladies

Wij nodigen iedereen van AFC van harte uit om op 23 augustus te komen kijken op Sportpark Goed Genoeg en te genieten van een dag vol talent, passie en plezier.

Zondag 23 augustus 2026 | AFC Amsterdam
, 16 topclubs | 4 landen | Eén kampioen

Toernooi Commissie: Don Ginsel, Melle Sitters, Dennis van Wees

Voor foto”s van de finale AFC MO15 – Quick Boys MO15: klik hier

Voor foto”s van de finale AFC MO17 – Sparta Rotterdam MO17: klik hier