AFC SPRINT DOOR TEGEN EXCELSIOR MAASSSLUIS
Zaterdag 9 mei 2026 ontvangen we Excelsior Maassluis. Met nog 3 wedstrijden te gaan bevinden de Tricolores (zo genoemd vanwege het rood-wit-blauw gestreepte shirt) zich in de gevarenzone. Directe degradatie kan zeer waarschijnlijk worden afgewend. De voorsprong op hekkensluiter ACV bedraagt vier punten met nog drie wedstrijden te gaan, het doelsaldo spreekt ook in het voordeel van Excelsior. Rest dan nog wel de buitengewoon lastige nacompetitie, die gewonnen moet worden om op het hoogste amateurniveau te kunnen blijven voetballen. De Tricolores hebben eerder met dit bijltje gehakt. Met succes! De P/D-wedstrijden in seizoen 2023/24 werden achtereenvolgens gewonnen van Hercules, Harkemase Boys en Genemuiden. Mede hierdoor speelt de laatste Algeheel Amateurkampioen (seizoen 2015/2016) nog steeds in de Tweede Divisie en is één van de zes verenigingen die dat al vanaf het prille begin doen. De andere vijf zijn: HFC, HHC Hardenberg, De Treffers, Katwijk én AFC. Jong Sparta is er ook vanaf de start bij. Op de ranglijst aller tijden staat Excelsior op dit moment op een negende plaats, AFC is tweede, koploper is Katwijk.

Voor AFC is er na de winst in Volendam op de RKAV geen vuiltje meer aan de lucht. Afgelopen zaterdag bleek de op papier lastige uitwedstrijd tegen de wijdbroeken, die ook nog niet helemaal veilig waren, in de praktijk minder moeilijk dan verwacht. The Reds deelden vooral in de eerste helft de lakens uit en wonnen ten slotte verdiend met 0-3. De doelpunten werden achtereenvolgens gemaakt door topscorer Delano Gouda, Osa Ukunbor en opnieuw Delano, nu via een penalty. Daniël Nolet keepte in het Hein Koning Stadion een uitstekende wedstrijd. (Zie TV-samenvatting). Per saldo staat ons aller eerste nu op een elfde plaats en dat is, gelet op al het blessureleed dit seizoen, zo slecht nog niet. Integendeel! Hopelijk sprinten onze jongens in de komende weken door naar de finish en eindigen we dit seizoen toch nog in het vertrouwde linker rijtje.
Excelsior Maassluis staat na 31 wedstrijden op plaats 16 met maar 28 punten. Dat heeft veel te maken met de prestaties buitenshuis. Werd er in Maassluis bijna net zoveel gewonnen als verloren, de uitwedstrijden gingen vaak verloren. Dit met uitzondering van de wedstrijd tegen Jong Sparta, die met 1-4 gewonnen werd. Tien keer werd buitenshuis verloren, drie keer werd gelijkgespeeld. Even leek de weg omhoog in februari gevonden te zijn met mooie zeges op Spakenburg, Jong Sparta en Hoek, maar de afgelopen zes wedstrijden vervloog de hoop op directe handhaving. Van Volendam (4-0), ACV (3-1), GVVV (0-2), HHC Hardenberg (4-0), Quick Boys (1-2) en Kozakken Boys (1-2) werd verloren, tegen IJsselmeervogels werd het op de Westmaat 0-0. De Tricolores mogen nog van geluk spreken dat nummers 17 en 18, IJsselmeervogels en ACV, ook veel punten morsten in deze fase.

AFC en Excelsior Maassluis ontmoetten elkaar zeventien keer in de Tweede Divisie. AFC won acht keer, Excelsior twee keer, zevenmaal werd het gelijk. Op Sportpark Genoeg zijn The Reds nog ongeslagen tegen de Tricolores. Vier keer werd in Amsterdam gewonnen, vier maal werd het gelijk. De laatste drie thuiswedstrijden op 27 mei 2023, 25 november 2023 en 24 mei 2025 wisten The Reds thuis niet te winnen van de Tricolores. Op 27 mei was het super spannend, AFC had nog kans op de titel, Excelsior had nog een punt nodig om zich te handhaven. Na veel kansen over en weer werd het 0-0. De Tricolores sloten elkaar in de armen, de teleurgestelde Reds moesten de titel aan Katwijk laten. (Zie TV-samenvatting) Op 25 november 2023 nam AFC via Melvin Platje en Oussama Siali al snel een 2-0 voorsprong, maar Excelsior kwam terug tot 2-2. Op 2-1 schoot AFC-spits Been op de paal in kansrijke positie, verder speelde AFC een groot deel van de wedstrijd met tien man na rood voor Siali (Zie TV-samenvatting).

Op 24 mei 2025 werd het 1-1 gelijk na de openingsgoal van Marius van Mil voor Excelsior en de gelijkmaker voor Matthijs Jesse, die direct hierna geblesseerd uitviel. Olof van der Sande miste vlak voor tijd een 300% kans op de eerste zege van de Tricolores in Amsterdam. (Zie TV-samenvatting).

Wat gaat het zaterdag worden? AFC heeft, zo lijkt het, de beste papieren. The Reds staan hoger geklasseerd, hebben beduidend meer punten en spelen thuis tegen Excelsior dat maar weinig punten scoorde buiten Maassluis. Anderzijds hebben de Tricolores de punten keihard nodig en dat is minder het geval bij AFC. De laatste onderlinge duels laten bovendien zien dat Excelsior de laatste tijd moeilijk is te verslaan. Zo liep de wedstrijd deze competitie op 29 november 2025 in Maassluis ook op een remise (1-1) uit door doelpunten van Delano Gouda en Quincy Tavares, de topscorers van AFC en Excelsior met resp. 15 en 13 goals. De snelle en handige Tavares, inmiddels 25 jaar oud, speelt dit seizoen voor het eerst in Maassluis na zijn overgang van ASWH. Hij debuteerde al op 17-jarige leeftijd bij FC Dordrecht in de KKD en speelde daarna ook nog bij NAC Breda. Een spits dus om in de gaten te houden!
Samengevat verwachten we een spannende wedstrijd, met hopelijk veel doelpunten. Komt dat zien!
MvdW