Dat genieten niet altijd gepaard hoeft te gaan met winnen bleek na de wedstrijd van de O15-1 Zondag van dit weekend. De tegenstander was 3e Divisionist DCG O15-1 en omdat zij een zaterdag club zijn speelden we dus ook op deze voor ons vreemde dag. Het tijdstip van 17:00 uur was echter nog vreemder, maar de drukte op de velden van Sportpark Goed Genoeg liet de wedstrijd commissie geen andere keuze. Het eerste gedeelte van genieten was wel het weer van want de omstandigheden waren meer dan perfect met een mooie najaarszon schijnend over het veld.
De jonge en zeer goed leidende scheidsrechter blies voor de aftrap van dit bekerduel. AFC zat zoals afgesproken in de kleedkamer er direct bovenop. Het hoger spelende DCG wist zich de eerste minuten geen raad met het gretige AFC. Het overwicht resulteerde echter nog niet in kansen. Een lange bal van de keeper van DCG werd goed doorgekopt op het middenveld en belandde bij de supersnelle spits die hem mooi meenam en de eerste beste kans verzilverde met een doelpunt. Geheel tegen de verhouding in 0-1.
AFC een beetje van slag probeerde verder te voetballen maar het overwicht kwijnde weg en het werd een gelijk op gaande strijd. Toch was het Kiet die met een mooie lob-pass Igor voor de goal zette maar zijn inzet werd gekeerd door de uitstekende doelman van DCG. Een paar schoten vanuit de tweede lijn brachten deze keeper ook niet in verlegenheid waardoor we gingen rusten met de kleine achterstand.
AFC stond weer snel op het veld want ze wilden de strijd aangaan om weer gelijk te komen en misschien wel de overwinning te pakken. AFC startte aan misschien wel de beste tweede helft van het seizoen. De verdediging stond zijn mannetje en de goede aanvallers van DCG kwamen er niet aan de pas. De strijd werd op het middenveld gewonnen en AFC drong aan. DCG had steeds meer overtredingen nodig om de AFC trein te stoppen. Sohaib was regelmatig gevaarlijk maar zijn schoten waren of op de keeper of mistte net het doel. Olle die in standaard situaties mee naar voren gaat hakte heel mooi een vrij trap zeer onfortuinlijk in de keepers handen. Een paar minuten laten kwam dezelfde Olle een teenlengte te kort om een vrije trap in de kaatsen. AFC bleef doorgaan en kreeg na duwen in de zestien een terechte vrije trap in de 60e minuut. Igor schoot deze beheerst binnen en bracht de stand terecht op 1-1
In plaats van door te gaan toonde DCG veerkracht en bracht het bekerduel tot een waar spektakel. Sietze redde fenomenaal op een scherp schot van de nr 10 van DCG dei later ook nog eens de lat raakte. De verdediging van AFC moest aan de bak om de aanvallers te keren, maar ze stonden goed en knokten voor iedere meter. Er kwam uiteraard ruimte op het middenveld en het spel gutste heen en weer. AFC had uiteindelijk de beste mogelijkheden alleen vergat te scoren. In plaats van een laatste pass opzij toch dat schot op goal wat te begrijpen is in de heat of the game. Eindstand 1-1….Penalty’s
Het was leuk als coach om te ervaren welke jongens wel of geen penalty wilden nemen. Opeens was er dat besef wat je op de TV ook ziet. Jij alleen tegenover de keeper alle ogen op je gericht en dan een penalty nemen. We begonnen de serie en Sietze stopte de eerste heel mooi. Helaas, het enige smetje, keurde de scheidsrechter deze penalty af ivm te vroeg bewegen. De penalty nemer liet zich niet twee keer van de wijs brengen en scoorde nu wel. DCG bleekt de sterkste in de serie en ging als overwinnaar naar huis. Publiek was de grote winnaar want wat het een leuke wedstrijd en als je als stand inn coach complimenten krijgt van de scheidsrechter over de wedstrijd en gedrag kan je alleen maar trots zijn. Trots op het spel en de jongens en met een opgeheven hoofd en een kleine maar balende glimlach liepen we van het veld richting kleedkamer
Oscar Lenderink
Team coördinator O15-1 Zondag