Resultatenoverzicht

In onderstaand overzicht is per seizoen sinds 1897 (de eerste twee jaar nam AFC geen deel aan de competitie) het eindresultaat (positie eindrangschikking) van het eerste elftal van AFC opgenomen. Ook zijn bijzonderheden (bv. promotie of degradatie) vermeld, is de naam van de trainer toegevoegd en ook wie in dat seizoen (amateur)kampioen van Nederland werd. Vanaf de invoering van het betaald voetbal (1954) is daar ook de kampioen van het betaald voetbal aan toegevoegd. 

Kampioenelftal AFC - VOC: 2-0 (1909)  V.l.n.r.  Achter: v. Gessel, Blanken, Krieks

Midden: Helmig, Jansen, v. Klaveren. Voor: Tates, de Graaf, Togneri, Vis en Buijs

In totaal werd AFC 13 maal kampioen. Voor het eerst in 1906 en voor het laatst in 2014 (Topklasse zondag). Vooral het decennium 1960 - 1970 was zeer succesvol voor AFC. Het werd in die periode vier keer kampioen.  

   Totaal overzicht van alle resultaten van het eerste elftal van AFC sinds 1895 

Seizoen Klasse Resultaat Bijzonderheden Trainer Kampioen Ned.
1895-1896     Geen deelname competitie    H.V.V.
           
1896-1897     Geen deelname competitie  n.v.t. R.A.P. 
           
1897-1898 2e  AVB 7e plaats  Inschrijving competitie n.v.t. R.A.P. 
    (laatste)  bij A.V.B    
1898-1899 2e  AVB 4e plaats   n.v.t. R.A.P. 
           
1899-1900 2e  AVB 2e plaats   n.v.t. H.V.V.
           
1900-1901 2e  AVB 4e plaats Inschrijving bij N.V.B. n.v.t. H.V.V.
           
1901-1902 2e  AVB 4e plaats   n.v.t. H.V.V.
           
1902-1903 2e  AVB 4e plaats   n.v.t. H.V.V.
           
1903-1904 2e  AVB 3e plaats   n.v.t. H.B.S.
           
1904-1905 2e  AVB 5e plaats   n.v.t. H.V.V.
           
1905-1906 2e  AVB Kampioen (1) N.V.B. verleende AFC n.v.t. H.B.S.
    (1e keer)  geen promotie    
1906-1907 2e  AVB 2 plaats   n.v.t. H.V.V.
           
1907-1908 2e  AVB 2 plaats   n.v.t. Quick Den Haag
           
1908-1909 2e  AVB Kampioen (2) Promotiewedstrijden  n.v.t. Sparta
    (2e)  zonder succes     
1909-1910 2e  AVB 4e plaats   n.v.t. H.V.V.
           
1910-1911 2e  AVB 2e plaats   Warburton Sparta
           
1911-1912 2e  AVB 2e plaats   Warburton Sparta
           
1912-1913 2e  AVB 2e plaats   W. Reynolds Sparta
           
1913-1914 2e  AVB 2e plaats   du Phuys en  H.V.V.
        v.d. Panne  
1914-1915 2e  AVB 3e plaats   onbekend Sparta
           
1915-1916 2e  AVB 3e plaats   onbekend Willem II
           
1916-1917 2e  AVB 3e plaats Na promotiewedstrijden onbekend Go Ahead
      naar 1e klasse     
1917-1918 2e  AVB Kampioen (3) Kampioensch. v. Nederland:  E. Dutton Ajax
    (3e)  4e plaats     
1918-1919 1e NVB Kampioen (4) Kampioensch. v.  Nederland;  onbekend Ajax
    (4e)  3e plaats     
1919-1920 1e NVB 10e plaats   onbekend Be Quick (Gr.)
           
1920-1921 1e NVB 12e plaats Degradatie naar  onbekend N.A.C.
    (laatste) overgangsklasse     
1921-1922 Overg.klasse 12e plaats Degradatie naar 2e klasse onbekend Go Ahead
    (laatste)       
1922-1923 2e NVB 8e plaats   Jack Burton R.C.H.
           
1923-1924 2e NVB 7e plaats   Angemayer Feyenoord
           
1924-1925 2e NVB 5e plaats   G. Bosch en  H.B.S.
        A. Mets  
1925-1926 2e NVB 5e plaats     Sp. Enschede
           
1926-1927 2e NVB 2e plaats   Triens Heracles
           
1927-1928 2e NVB 4e plaats   Jack Reynolds Feyenoord
           
1928-1929 2e NVB 7e plaats NVB wordt KNVB Jo Broeksmit P.S.V.
           
1929-1930 2e NVB 6e plaats   Aerts Go Ahead
           
1930-1931 2e NVB 9e plaats Degradatiewedstrijden:  Tom Bromilow Ajax
      AFC handhaaft zich    
1931-1932 2e NVB 7e plaats   Tom Bromilow Ajax
           
1932-1933 2e NVB 7e plaats   Pete Donaghy Go Ahead
           
1933-1934 2e NVB 5e plaats   F. Meier en Ajax
        Richelman  
1934-1935 2e NVB 3e plaats   Dolf van Kol P.S.V.
           
1935-1936 2e KNVB 4e plaats   Charles Lungen Feyenoord
           
1936-1937 2e KNVB 8e plaats   Gerrits en  Ajax
        Hazeweyer  
1937-1938 2e KNVB 5e plaats   Charles Lungen D.W.S.
           
1938-1939 2e KNVB 2e plaats   Donneley Ajax
           
1939-1940 2e KNVB kampioen (5) WO II: noodcompetitie Donneley Feyenoord
      geen promotie/degradatie    
1940-1941 2e KNVB 2e plaats   Jo Broeksmit Heracles
           
1941-1942 2e KNVB 4e plaats   Kaufman A.D.O.
           
1942-1943 2e KNVB 2e plaats   P. Huisken A.D.O.
           
1943-1944 2e KNVB 6e plaats   P. Huisken Volewijckers
           
1944-1945 2e KNVB geen competitie Wegens oorlogsituatie Donneley geen
           
1945-1946 2e KNVB Kampioen Promotiewedstrijden  Jo Broeksmit Haarlem
    (6e) zonder succes     
1946-1947 2e KNVB 2e plaats   P. Huisken en  Ajax
        P. Dougel  
1947-1948 2e KNVB 10e plaats Beslisingswedstrijd Cor Sluyk B.V.V.
      AFC wint van ZVV: 7-1    
1948-1949 2e KNVB 3e plaats   Cor Sluyk en S.V.V.
        Booth  
1949-1950 2e KNVB 7e plaats   Cor Steenman Limburgia
           
1950-1951 2e KNVB 6e plaats   Cor Steenman P.S.V.
           
1951-1952 2e KNVB 8e plaats   Cor Sluyk Willem II
           
1952-1953 2e KNVB 6e plaaats   Cor Sluyk R.C.H.
           
1953-1954 2e KNVB 9e plaats   Cor Sluyk Eindhoven
           
Invoering betaalde voetbal. Vanaf dan splitsing tussen amateurvoetbal en betaald voetbal.
In kolom landskampioen vet de amateurkampioen en tussen haakjes de kamp. betaald voetbal.
Seizoen Klasse Resultaat Bijzonderheden Trainer Landskamp.
1954-1955 2e KNVB 11e plaats  Geen degradatie door Cor Sluyk Willem II
    (laatste)  herindeling competitie   (Fortuna'54)
1955-1956 2e KNVB 3e plaats   Vaal Hengelo
          (Rapid JC)
1956-1957 2e KNVB 10e plaats   Chr. Geluk en Maurits
        Disselkoen (Ajax)
1957-1958 2e KNVB 4e plaats   Chr. Geluk en  Velox
        Disselkoen (DOS)
1958-1959 2e KNVB 9e plaats   van Dam Gouda
          (Sparta)
1959-1960 2e KNVB 5e plaats   van Dam Gouda
          (Ajax)
1960-1961 2e KNVB Kampioen  A.F.C. promoveert na 40  Gé van Dijk Xerxes
    (7e keer) jaar weer naar 1e klasse   (Feyenoord)
1961-1962 1e KNVB 5e plaats   Gé van Dijk Xerxes
          (Feyenoord)
1962-1963 1e KNVB Kampioen  Zes clubs om kampioensch. Gé van Dijk De Valk
    (8e) Nederl.; AFC wordt zesde.    (P.S.V.)
1963-1964 1e KNVB 2e plaats   Gé van Dijk C.V.V.
          (D.W.S.)
1964-1965 1e KNVB 4e plaats   Gé van Dijk en  R.I.O.S.’31
        R. Michels (Feyenoord)
1965-1966 1e KNVB 8e plaats   Gé van Dijk Middelburg
          (Ajax)
1966-1967 1e KNVB Kampioen  Zes clubs om kampioensch. Gé van Dijk Middelburg
    (9e) Nederl.; AFC verliest finale   (Ajax)
1967-1968 1e KNVB 4e plaats   Gé van Dijk D.C.G.
          (Ajax)
1968-1969 1e KNVB Kampioen  Zes clubs om kampioensch.  Gé van Dijk V.V.O.G. 
    (10e) Nederl.; AFC 2e in poule   (Feyenoord)
1969-1970 1e KNVB 5e plaats   Gé van Dijk Sneek
          (Ajax)
1970-1971 1e KNVB 6e plaats   Hoeben en ZwartWit'28
        Gé van Dijk (Feyenoord)
1971-1972 1e KNVB 8e plaats   Piet Ouderland Sparta'25
          (Ajax)
1972-1973 1e KNVB 4e plaats   Piet Ouderland Noordwijk
          (Ajax)
1973-1974 1e KNVB 6e plaats AFC kwalificeert zich voor  Piet Ouderland Huizen
      de hoofdklasse   (Feyenoord)
1974-1975 Hoofdklasse 10e plaats AFC handhaaft zich Piet Ouderland Spijkenisse
      na beslissingswedstrijden   (PSV)
1975-1976 Hoofdklasse 10e plaats   Piet Ouderland en  IJsselm.vgs
        Gé van Dijk (PSV)
1976-1977 Hoofdklasse 2e plaats   Gé van Dijk IJsselm.vgs
          (Ajax)
1977-1978 Hoofdklasse 5e plaats   Gé van Dijk ACV
          (PSV)
1978-1979 Hoofdklasse 12e plaats   Frans Kramer ROHDA Raalte
          (Ajax)
1979-1980 Hoofdklasse 7e plaats   Frans Kramer Noordwijk
          (Ajax)
1980-1981 Hoofdklasse 8e plaats   Doby Peters RKC
          AZ'67
1981-1982 Hoofdklasse 12e plaats AFC handhaaft zich Doby Peters RKC
      na beslissingswedstrijden   (Ajax)
1982-1983 Hoofdklasse 4e plaats Gedeeld met Xerxes Doby Peters IJsselm.vgs
          (Ajax)
1983-1984 Hoofdklasse 2e plaats   Doby Peters Geldrop
          (Feyenoord)
1984-1985 Hoofdklasse 4e plaats Gedeeld met DWV Doby Peters Spakenburg
          (Ajax)
1985-1986 Hoofdklasse 2e plaats   Doby Peters ACV
          (PSV)
1986-1987 Hoofdklasse 6e plaats   Doby Peters Geldrop
          (PSV)
1987-1988 Hoofdklasse 6e plaats Gedeeld met Papendrecht Doby Peters DOS Kamp.
          (PSV)
1988-1989 Hoofdklasse 9e plaats Samen met RVC en Stormvogels Hans Vlietman (5) RCH
        Pim v.d. Meent (PSV)
1989-1990 Hoofdklasse 3e plaats   Pim v.d. Meent Geldrop
          (Ajax)
1990-1991 Hoofdklasse 9e plaats   Pim v.d. Meent De Treffers
          (PSV)
1991-1992 Hoofdklasse 8e plaats   Henny Schipper Quick Boys
          (PSV)
1992-1993 Hoofdklasse 4e plaats   Henny Schipper Katwijk
          (Feyenoord)
1993-1994 Hoofdklasse 6e plaats   Pim v.d. Meent Katwijk
          (Ajax)
1994-1995 Hoofdklasse 2e plaats AFC bestaat 100 jaar Pim v.d. Meent en IJsselm.vgs
        Henny Kottmann (Ajax)
1995-1996 Hoofdklasse 2e plaats   Henny Kottmann Schevening.
          (Ajax)
1996-1997 Hoofdklasse 9e plaats   Henny Kottmann Baronie
          (PSV)
1997-1998 Hoofdklasse 13e plaats AFC degradeert K. Bouwens, v.d. De Treffers
        Meent + Bianchi (Ajax)
1998-1999 1e KNVB 3e plaats Periodetitel; na promotie- Rob Bianchi HSC'21
      wedstrijden uitgeschakeld   (Feyenoord)
1999-2000 1e KNVB 4e plaats   Rob Bianchi Katwijk
        Pim v.d. Meent  (PSV)
2000-2001 1e KNVB Kampioen  Na drie seizoenen terug  Ton du Chatinier Baronie
    (11e) naar hoofdklasse   (PSV)
2001-2002 Hoofdklasse 3e plaats   Ton du Chatinier AGOVV
          (Ajax)
2002-2003 Hoofdklasse 6e plaats   Ton du Chatinier Huizen
          (PSV)
2003-2004 Hoofdklasse 3e plaats   Stanley Menzo Quick Boys
          (Ajax)
2004-2005 Hoofdklasse 4e plaats   Stanley Menzo ASWH
          (PSV)
2005-2006 Hoofdklasse 5e plaats   John Kila IJsselm.vgs
        Pim v.d. Meent  (PSV)
2006-2007 Hoofdklasse 5e plaats   Ton du Chatinier Argon
          (PSV)
2007-2008 Hoofdklasse 5e plaats   Ton du Chatinier FC Lisse
          (PSV)
2008-2009 Hoofdklasse 4e plaats Gedeeld met Argon Cor ten Bosch WKE
          (AZ)
2009-2010 Hoofdklasse Kampioen Drie clubs om kampioensch.   Cor ten Bosch IJsselm.vgs
    (12e) van Nederland; AFC 3e   (FC Twente)
2010-2011 Topklasse 4e plaats   Cor ten Bosch IJsselm.vgs
          (Ajax)
2011-2012 Topklasse 8e plaats   Cor ten Bosch Achilles'29
          (Ajax)
2012-2013 Topklasse 11e plaats   Bosch (23), Moumane Achilles'29 
        (1), Stekelenburg (6) (Ajax) 
2013-2014 Topklasse Kampioen  Alg. kampioen Spakenburg Willem Leushuis Spakenburg
    zond. (13e)  Spakenburg-AFC: 4-1 en 2-3    (Ajax) 
2014-2015 Topklasse 10e plaats    W. Leushuis (16)   Lienden 
        St. Menzo (14)  (PSV)
2015-2016 Topklasse 6e plaats Geplaatst voor 2e Divisie  Bart Logchies Lienden 
          (PSV)
2016-2017 2e Divisie 12e plaats 2e Divisie: 18 deelnemers Ton du Chatinier Jong AZ 
          (Feyenoord)
2017-2018 2e Divisie 12e plaats Bij Kerst stond AFC laatste T. du Chatinier (9) Katwijk
      AFC wint 3e periode André Wetzel (25) (PSV)

Inloggen

Gegevens vergeten?
Terug naar de site

Account aanvragen

Terug naar de site