Eregalerij

Onder Eregalerij wordt verstaan een overzicht van leden die de status hebben van erelid of die algemeen als coryfee (iemand met een heldenstatus binnen een organisatie) gezien wordt. Welke vereniging heeft ze niet? Zeker als een vereniging al meer dan 100 jaar oud is, kan verwacht worden dat het "wemelt" van de ereleden en coryfeeën.

Dat geldt ook voor AFC. Niet dat je eenvoudig erelid kunt worden. In tegendeel. Je moet er flink wat voor doen, want een besluit (van de algemene ledenvergadering!) daartoe op basis van een voordracht van het bestuur, wordt daar op basis van gedegen documentatie -dikwijls aangeleverd door de archiefcommissie-, zorgvuldig genomen. De status van coryfee lijkt wat eenvoudiger te verwerven. Maar schijn bedriegt. Ook dan is sprake van een grondige selectieprocedure. Onder de coryfeeën worden ook de spelers van het jaar verstaan.

Binnen de vereniging worden in de Eregalerij de volgende categorieën onderscheiden: (Overleden) Erevoorzitters, (Overleden) Ereleden, (Overleden) Leden van Verdienste, Mr. Henne Boskamp Nobelprijswinnaars, Ridders (personen die minimaal 50 jaar lid zijn) en Zilveren Ploegers (minimaal 25 jaar zonder onderbreking lid en ten minste 35 jaar oud). 

 G.H.H. (Henk) Kappelhoff, ere-voorzitter sinds 1972 
            

Hieronder staan alle personen in de Eregalerij en de spelers van het jaar vermeld.

Eregalerij
(jaartal geeft datum van benoeming aan)
           
Overleden Erevoorzitters:
1926 G.N. Scheepens 1972 G.H.H. Kappelhoff    
           
Overleden Ereleden:
1904 J.Th. ter Veer 1929 A.P. Bos 1970 W.G. Staats
1905 H.A. Brass 1932 A.F. de Vilder 1970 J.H. Wijnand
1905 G.N. Scheepens 1935 D.J. Bessem 1970 C. van Peperzeel
1907 B. Schrage 1938 J.J.C.M. Lungen 1970 H.O. van Rijn
1909 W. van Amstel 1945 N.A. Scheepens 1972 C. Kerker sr
1915 A. van Seventer 1948 A. Mets 1975 J.L. van Dijk
1915 P.H.Vermeulen 1950 A.P.J.H. Eysvogel 1975 A. Waayer
1915 J.C.A. van Ooy 1950 J.F.R. Nestelroy 1976 D.J.F. Hermens
1916 A.J.J.M. van Gessel 1953 Jb. van Nek 1985 S. van Gelder
1921 W.G.M. Köhler 1955 J.N. Holtzappel 1991 R. Akkerman sr.
1924 J.F. Scheepens 1957 G.Th. van Nigtevegt 1995 D.L. v.d. Klaauw
1925 I.H. Galavazi  1960 E.W. v. Teunenbroek 2005 Chr. Schröder
1925 J.G.M. Bosch 1962 G.H.H. Kappelhoff 2011 W. Adriaansz
           
           
Ereleden:
1975 A. van Soomeren 1998 R.E. Duis 2013 M.A. van der Woude
1990 M.L. Koster 2003 G.A. van Caspel 2017 H.G. Elias
1995 Joh. de Bie 2007 B. Neseker    
1995 K. Gehring 2008 E. Geluk    
           
           
Overleden Leden van Verdienste:
1952 G. H. Hauber 1963 J. Prent 1975 W. Adriaansz
1953 G.Th. van Nigtevegt 1963 J. Roodenburgh 1975 T. ten Oosten
1955 J. á Cohen 1963 C.F. de Vilder 1975 C.A. Quint
1955 J.H. Esser 1963 S. de Waal 1981 J.L. Bonnet
1955 J.L. v.d. Voort 1963 W.G. Staats 1981 Chr. Schröder
1955 J.H. Wijnand 1963 C. van Peperzeel 1985 A.G. Glas
1957 M. de Bruin Mzn. 1966 A. v.d. Valk 1985 P. Roosenschoon
1958 M. de Granje 1967 J.T. Steensma 1990 W.F. de Boer
1958 G. Stallmann 1970 J. Hurwits 1990 A. Rimini
1963 S. de Boer 1970 M. Gerrits 1990 B.J. Slaap Sr
1963 G. H. Elserman 1971 A. Waayer 1992 C.G. Jochems  
1963 C. Kerker sr 1972 W. Brusse 1992 G. Trebert 
1963 J. Meyer jr. 1972 C.J.D. Sierhuis 1995 H.W. v. Teunenbroek
           
           
Leden van Verdienste:
1970 Joh. de Bie 1995 J. Mulder 2008 A.Z. Vroege
1975 R.E. Duis 1996 J. van Gelder 2009 A. Westerhof
1975 B. Wildeboer 1996 H. de Bie   2010 S.J. Woldringh
1977 F.H. Haubrich 1997 E. Geluk 2012 R.M. Koster
1980 M.L. Koster 2000 M.A. van der Woude 2013 H.J. Kottmann
1985 K.A. Baarschers 2002 J.H. Bijlsma 2014 W. Crouwel
1985 J. Benoni 2002 B. Neseker 2015 W.G. Ringe
1986 H.A. de Wijs sr. 2002 R.H.A. van Dijk 2016 M.J. Flam
1989 J.L. Slaap 2005 F. Jüch 2017 N. van Ommeren
1995 G.A. van Caspel 2006 J.F. Draisma 2017 P.M. Reddering
1995 H. van der Jagt 2006 H.G. Elias    
           
           
De AFC Nobelprijs, vanaf 1989 de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs: 
1929 D.J. Bessem 1958 C. Kerker sr. 1989 E.F. Seunke jr.
1930 N. Neseker 1959 M. Gerrits 1990 N.S. Hekster
1930 J Buijs 1959 P. v. Velden Erdbrink 1991 Mw. J. Bonnet-Berk
1931 W.C. Köhler 1960 A.J. Bos 1992 R.E. Duis
1931 F.C. van Dijk 1961 H.W. v. Teunenbroek 1993 J.L. Bonnet
1932 I.H. Galavazi 1961 B.J. Slaap sr. 1993 H. van der Jagt
1932 J.J.C.M. Lungen 1962 C. van Peperzeel sr. 1994 W.J. Crouwel
1933 A P. Bos 1963 H. Timmerman 1995 J. Beerman
1933 W. Brusse 1964 R. Akkerman sr. 1995 T. Boonstra
1934 G. Kromschröder 1965 W. Bückert 1996 R. Anderson
1934 E.J. Rood 1966 J.N. Holtzappel 1996 E. Somers
1935 J.H. Wijnand 1967 B. Wildeboer 1997 F. Laarhoven
1936 W.C. Raamsdonk 1968 C.J.D. Sierhuis 1998 P. v.d. Meent
1937 A.P.J.J. Eijsvogel 1969 H.O. van Rijn 1998 H.G. Elias
1938 J.J.C.M. Lungen 1970 Chr. Schröder 1999 J. Koomen
1939 B.P Bonkink 1971 N. Leloux sr. 2000 J.F. Draisma
1940 J.H. Esser 1972 C. Kerker sr. 2001 R. Voskamp
1941 J.F. Nestelroy 1972 G. van Dijk 2002 J. Verhagen
1942 J.M.H. Broeksmit 1973 Th. van Emden 2003 D.L. van der Klaauw
1943 B. Dorlas 1974 A. Kulkens 2004 D. Bakker
1944 C. Emeis 1975 F.H. Haubrich 2004 N.J. Grosze Nipper 
1945 D.J. Bessem 1976 W. van Vliet 2005 P. Brans
1946 M.C. van Trigt sr. 1977 A. Rimini 2006 D.A. Speelman
1947 H.F. v.d. Hurk sr.   1978 P. van Ruyven 2007 Q. Abeln
1948 niet uitgereikt 1979 A.J. Brokmann 2008 T.H. Timmerman
1949 S. de Waal 1980 P. Roosenschoon 2009 H.L. Fritzsche 
1950 G.Th. van Nigtevegt 1980 A.O. van Raalte 2009 A. Springer
1951 J.N. Holtzappel 1981 J. van Gelder 2010 A.J. Wijnand
1952 J.P. Hofstee 1982 K.A. Baarschers 2011 J.H. Bijlsma
1953 J. á Cohen 1983 J W. Ridderikhoff 2012 W.F. de Boer
1953 W. v.d. Marel 1984 M.S. Kinsbergen 2013 Mw. P. de Hond
1954 E.W. v. Teunenbroek 1985 J.L. van Dijk 2014 D.L. Hurwits
1955 W.G. Staats 1986 K.G. Prior 2014 B. Rachman
1956 J.D. Scheepstra 1986 H. de Bie 2015 B.J. Duis
1957 B.P. Bonkink 1987 K. Gehring 2016 S.P. Menzo
1957 D.J. Disselkoen 1988 H.J. Boskamp 2017 H. Honsdrecht
           
           
Overleden AFC-ridders:
1948 J.C.A. van Ooy 1980 A. Waayer 1991 C.A.Quint
1949 J.F. Scheepens 1981 B.P. Bonkink 1992 C. Geluk
1958 P. Helmig 1982 D.J.F. Hermens 1992 N. Kalsbeek
1959 I.H. Galavazi 1982 A. de Jong 1992 P. Meyer
1963 J.P. Hofstee 1982 C.P.W. Thonus 1992 J. Tj. Steensma
1963 S.L. Wit 1982 C.H. Kleijn 1993 R. Akkerman sr.
1964 J.G. Börnemann 1982 F. Nesvadba 1993 Th. van Emden
1967 A.J.J.M. van Gessel 1982 G.Th. van Nigtevegt 1993 P. van Ruyven
1967 J.J.F. van Gessel 1982 T. van Nigtevegt 1993 H.W. van Teunenbroek
1969 Jb. Van Nek 1982 C. van Peperzeel 1993 L. Woudstra
1969 J.H. Wijnand 1982 J. Suurbeek 1994 J.A. Vermeulen
1969 M.C. van Trigt sr. 1982 A. v.d. Valk 1995 J.A. Galavazi
1969 A.G. Knopper 1982 P.G. Verhaaf 1995 C Kerker sr.
1969 C.E. Alandt 1982 L.S. Nijdam 1995 R.H. Molenaar
1969 J.C. Oost-Indië 1982 W.F. Stallman 1995 H. Woudstra
1971 W. Brusse 1982 J.L. v.d. Voort 1996 H.J. van Weelde
1971 G.H.H. Kappelhoff 1983 N.J. Bijl 1997 H.P. van den Bergh
1971 N. Neseker 1983 G. Burger 1997 D.G. Perton
1971 G.D. Breethoff 1983 F.J. van Dijk 1997 P. Vaal
1972 A. Mets 1983 B. Dorenbos 1998 H.L. Rooze
1974 D.J. Bessem 1983 F.W. Heineman 1999 H. de Groot
1974 G.J. Bosch 1983 P. Mieghout 2000 C.P.W. Colijn
1974 J.H. Kuhlwilm 1984 H. v.d. Bosch 2000 Chr. Schröder
1974 J.A. Tacke 1984 L.N. Kalsbeek 2001 J.L. van Dijk
1975 H.O. van Rijn 1984 J.J. Spelter 2003 W. Adriaansz
1975 W.G. Staats 1984 D. Cijfer 2003 G.J. van Poorten
1975 R. van Nek 1984 J.N. Hannema 2003 T. Swart
1975 W. Neseker 1984 J.F. Bakker 2003 C.G. Tromp
1976 H. v.d. Grampel 1984 L. van Kranendonk 2004 G.W. Endel
1976 J.F. Scheepens 1984 J. Meijer 2004 E.L. Janus sr.
1976 J. Snelleman 1985 G.T. Nijman 2005 J.H. Lans
1976 W. v.d. Brink 1987 O. Sterman 2006 J. Hendriks
1977 D. Spits 1988 M. Gerrits 2006 P. Roosenschoon
1978 J. van Koperen  1988 N. Leloux sr. 2007 W.F. de Boer
1978 H.J. Weverink 1988 T. Wiggemansen 2007 J. Mellegers
1980 W. van Dijkhuizen 1989 A. Rimini 2010 R. Susan
1980 P. Nauta 1990 G.A. Graanboom 2011 R. Hoogendoorn sr.
1980 J.E. Stahl 1990 A. Kraal    
           
           
AFC-ridders (50 jaar of langer lid):
1986 W.F. Brommelcamp 2005 F.H. Reddering 2013 M.L. Kahn
1992 G. Horn 2005 R.J. Ridderikhoff 2014 K. Boijenk
1993 A. van Soomeren sr. 2006 A. Balk 2014 F. Gehring
1993 K.J. van Stuyvenberg 2006 H. Loonstijn 2014 K. Gehring
1994 J.C. Vogel 2006 E.D. Ohm 2014 P. Gehring
1994 H.A. de Wijs sr. 2006 E. Pais 2014 J.M. Geusebroek
1995 M.M. de Bruin 2006 R.S. Prins 2014 E. Huisman
1997 M.L. Koster 2006 B.J. Slaap 2014 P.B. Koster
1998 B. Neseker 2007 W. Amesz 2014 A.E.A. Landman
1998 G.J.N. Wijnand 2007 G.A. van Caspel 2014 J. Mulder
1999 R.E. Duis 2007 P.N. van der Heydt 2014 B. Rachman
1999 J. Wildschut 2007 J.C. Kemna 2014 W.M. Vos
2000 A. Reddering 2007 H.L.D. Rodenburg 2014 B.H. Wegter
2000 H. Honsdrecht 2007 J.L. Slaap 2015 M.R. van Doesburg
2000 C. Bouwens 2008 R.G. Oud 2015 HJ.J. Gamelkoorn
2001 B.J. van den Bergh 2009 H.D. Kappelhoff 2015 F. Laarhoven
2001 Joh. de Bie 2009 J.J.A. Onsman 2015 W.R. Minor
2003 R.F. Domhof 2009 H.L. Fritzsche 2015 R. van Ommeren
2003 R. de Jong 2010 E. Seunke 2015 C. Wiggemansen
2003 W.A. van Oort 2011 J. van Gelder 2015 W.F. van den Bor
2003 G. Smit 2011 E. Geluk 2016 H.J. Kottmann
2004 H. de Bie 2011 M.S. Kinsbergen 2016 R.J. Sarfaty
2004 J.F. Draisma 2011 H.E. Polak 2017 R,H.A. van Dijk
2004 A. Kulkens 2012 G.H. Bogaers 2017 H. Dukker
2004 D.A. Speelman 2012 H. Dik 2017 F.C. Jüch
2005 R. Leeser 2012 D.L. Hurwits    
2005 J.J. Lonnee 2012 W.G. Ringe    
2005 T.J. Nooij 2013 C. den Braven    
           
           
Zilveren Ploegers  (minimaal 25 jaar lid; jaartal is jaar inauguratie):
1959 W.F. Brommelcamp 1989 E. Huisman 2003 D.H.J. Bijlsma
1967 A. van Soomeren 1989 A.E.A. Landman 2003 E. Smit
1967 G. Horn 1989 J. Parson 2003 J. Pluim
1968 A. Balk 1990 F. Laarhoven 2003 P.J.W. van den Dungen sr.
1968 K.J. van Stuyvenberg 1990 H.J. Gamelkoorn 2003 P.W.J. van den Dungen jr.
1968 M.M. de Bruin 1990 M.R. van Doesburg 2004 C. Thomas
1969 H.A. de Wijs sr. 1990 W.F. van den Bor 2004 N.J. Grosze Nipper
1969 J.C. Vogel 1990 W.R. Minor 2004 P.M. Reddering
1972 B. Neseker 1991 E.G.E. Bouman 2004 R.F. Reddering
1972 M.L. Koster 1991 F.R.A. Bouman 2004 W.K. de Jong
1973 N. Holtzappel 1991 H.J. Kottmann 2005 A.T. Tenniglo
1973 G.J.N. Wijnand 1991 R.J. Sarfaty 2005 F. ten Nijenhuis
1973 R.E. Duis 1992 D.J. Huisman 2005 L.A. Hertz
1974 A. Reddering 1992 F.H. Berrier 2005 M.R. van Ommeren
1974 J. Wildschut 1992 H. Dukker 2005 N.S. Hekster
1975 C. Bouwens 1992 H.C. Cruyff 2005 T. Husers
1975 H. Honsdrecht 1992 J. Parsser 2005 W.J. Crouwel
1976 B.J. van den Bergh 1992 L.J. van Mierlo 2006 R. Groenteman
1976 E.D. Ohm 1992 R. Akkerman jr. 2006 R. Lobatto
1976 Joh. de Bie 1992 R. Gans 2007 C. H. Thomas
1976 R. de Jong 1992 R.H.A. van Dijk 2007 J.B.M. de Moor
1977 C. Wiggemansen 1993 A.Z. Vroege 2007 R. van de Meent
1977 D.L. Hurwits 1993 M. Huisman 2008 A.H.P. Peters
1978 G. Smit 1994 B. Leeser 2008 M. de Metz
1978 R.F. Domhof 1994 G.J. de Rooij 2008 P. van de Meent
1978 R. Mathijse 1995 H.A. Drenkelford 2008 T. van Seggelen
1978 W.A. van Oort 1995 J.H. Coorengel 2009 A.C.J. Böggemann
1979 A. Kulkens 1996 J.J.M. Bollen 2009 H.R. Steinvoorte
1979 H. de Bie 1996 J.W. Bronwasser 2009 R.E. Mantel
1979 J.F. Draisma 1996 K.J. van Osch 2010 A. Westerhof
1979 R. Leeser 1996 S.J. Woldringh 2010 C.G. Wijdoogen
1979 R.J. Ridderikhoff 1996 W.B. de Ridder 2010 E.H. Ludwig
1979 R.S. Prins 1997 A. Anderiesen 2010 H.J. Foppen
1980 F.H. Reddering 1997 E.P.R. Spee 2010 M.A. van der Woude
1980 J.J. Lonnee 1997 J. Roedema 2011 B. van Gelder
1980 T.J. Nooy 1998 B. van der Klaauw 2011 E.G. Neter
1981 E. Pais 1998 G. van der Klaauw 2011 G. Hogers
1981 H. Dik 1998 C.H. den Braven 2011 K. Kerker
1981 H. Loonstijn 1998 D. Visser 2011 M. Koster
1981 H.L. Rodenburg 1998 M. Roedema 2011 M.J. Reddering
1981 W. Amesz 1998 N. Cohen 2011 R. Gehring
1982 B.J. Slaap 1999 A.M. van Leeuwen 2011 R. Ribberink
1982 G.A. van Caspel 1999 B. Honsdrecht 2012 J.A. Dol
1982 J.L. Slaap 1999 F.C. Jüch 2012 R. Pekel
1982 N. Leloux jr. 1999 H.A. de Wijs jr. 2012 R. Snow
1982 P.N. van der Heydt 1999 H.G. Elias 2012 P.S. Vischjager
1982 R.G. Oud 1999 I.J.I. Niehe 2012 R. Hoogendoorn jr.
1983 E.F. Seunke jr. 2000 E.M. Meijer 2012 J. Koomen
1983 J.J.A. Onsman 2000 H. van der Jagt 2013 M.J.P. Blokland
1984 H.D. Kappelhoff 2000 J. Benoni 2013 R. Groenteman
1984 H.L. Fritzsche 2000 J.H. Bijlsma 2013 B. Heesen
1984 J. de Boer 2000 J.H. Hulst 2013 R.M. Koster
1984 J.C. Kemna 2000 K de Graaf 2013 R. Roosendaal
1984 H.E. Polak 2000 M. de Hond 2013 P.J. Sandberg
1985 T.A. van Broekhuizen 2000 M.G.J. van de Meent 2013 F.J. Schröder
1985 J. van Gelder 2000 M.J. Flam 2014 R.M. de Boer
1985 T. Timmerman 2000 R.L.P. Ritz 2014 M. de Hond
1986 E. Geluk 2001 A. Springer 2014 M.D. de Hond
1986 G.N. Bogaers 2001 H.E. Bierman 2014 F.J.E. Kramer
1986 K.A. Baarschers 2001 J. Brouwer 2014 B. Muller
1986 M.S. Kinsbergen 2001 J.N. van der Glas 2014 A.R. Thomas
1986 R. Böhne 2001 L.W. Hekster 2015 P.J. Brans
1986 W.G. Ringe 2001 M.P.G. de Wijs 2015 P.W. van Essen
1986 B.H. Wegter 2001 N.O. van Ommeren 2015 B. Gehring
1987 F.H. Haubrich 2001 S.H. Bierman 2015 J.W. van der Linden
1987 J.M. Geusebroek 2002 A.J. Wijnand 2015 H.J. Luske
1987 K. Boyenk 2002 B.J. Speelman 2016 S. van Straten
1987 M. Kinsbergen 2002 C.H. van Duyvenbode 2016 R. Verbruggen
1987 M.L. Kahn 2002 D.J. Verhaal 2017 B.J. Duis
1988 B. Rachman 2002 D.R. de Wit 2017 J. Duis
1988 J. Mulder 2002 H. Meyer 2017 G. Smits
1988 P.B. Koster 2002 J. Turfkruier 2017 J. Springer
1988 W.M. Vos 2002 J. Walker 2017 L. Stam
1989 J.B. van Broekhuizen 2002 R. van Ommeren 2017 R. Stefels
1989 F. Gehring 2002 R. van Straten 2017 E.R. Tular
1989 K. Gehring 2003 A. van den Bor 2017 D. Westerhof
1989 P. Gehring 2003 B.C. van der Glas 2017 J.G. Zebeda
           
           
Speler van het jaar:  
1974-1975    Bas Rachman    1996-1997    Frank Keijzer  
1975-1976    Kees Gehring         1997-1998    Mark Janssen  
1976-1977    Rob Mathijse   1998-1999    Joey Zebeda  
1977-1978    Frans van den Bor   1999-2000    Roy Tular  
1978-1979    Nico Leloux jr.   2000-2001    Erwin Smit  
1979-1980    Edwin Geluk   2001-2002    Robert Gehring  
1980-1981    Willem de Ridder   2002-2003    Joey Esionye  
1981-1982    Michael Berman   2003-2004    Edwin van Holten  
1982-1983    Eddy Meijer   2004-2005    Hans Geerlings  
1983-1984    Ernst Seunke   2005-2006    Said Moumane  
1984-1985    Cees Thomas   2006-2007    Laurens Bianchi  
1985-1986    Wim Lenglet   2007-2008    Sjoerd Jens  
1986-1987    Fred ten Nijenhuis   2008-2009    Mendel Witzenhausen  
1987-1988    Rob Ouderland   2009-2010    Raymon van Emmerik  
1988-1989    Rokus Hoogendoorn   2010-2011    Laurens Samsom  
1989-1990    Fred Berrier   2011-2012    Mike Derlagen  
1990-1991    Peter van Essen   2012-2013    Kerwin Hartman     
1991-1992    Orlando Patrick   2013-2014    Pepijn Kluin     
1992-1993    René Franken   2014-2015    Magid Jansen  
1993-1994    Nick van Rossum   2015-2016    Marien Willemsen  
1994-1995    Meindert Huisman 2016-2017   Jonathan Richard    
1995-1996    Roy Beukenkamp   2017-2018     
           

Inloggen

Gegevens vergeten?
Terug naar de site

Account aanvragen

Terug naar de site